×

Jak wybrać odpowiedni papier do scrapbookingu?

Jak wybrać odpowiedni papier do scrapbookingu?

Najbardziej przytłaczającą i piękną alejką w sklepie z artykułami do scrapbookingu jest prawdopodobnie dział z papierem. Papier do scrapbookingu ma wszystkie kolory tęczy i zbyt wiele wzorów do zliczenia. Jeśli istnieje jakaś okazja do zrobienia albumu, na pewno jest papier pasujący do twojego tematu. Jednak przy wszystkich dostępnych opcjach, łatwo opuścić sklep z papierami, których nigdy nie użyjesz i bez tego, czego naprawdę potrzebujesz najbardziej. Jak więc nie pogubić się na zakupach i dokonać prawidłowego wyboru? Poniżej znajdziesz nasze wskazówki.

Wybieramy tekturę

Wybierz zwykłą tekturę, która jest powiązana kolorystycznie z historią, którą chcesz opowiedzieć przez scrapbooking. Karton bezkwasowy to podstawa scrapbookingu. Jest to sztywny, ciężki papier, który może wytrzymać ciężar ozdób, zdjęć i pamiątek. Te cechy sprawiają, że idealnie nadaje się jako tło dla stron Twojego albumu. Tektura jest dostępna w każdym możliwym jednolitym kolorze, fakturze i wykończeniu. Po wybraniu tektury, wybierz kolory, tekstury i wykończenia, które uzupełnią historię kolorów twojego albumu.

Kupno wzorzystego papieru

Kupuj wzorzysty papier, który jest powiązany z Twoim motywem. Skraperzy opierają się na bezkwasowym papierze z konkretnym motywem, aby pomóc im opowiadać narrację, wyrazić swój motyw i ujednolicić album. Wzorce, które wybierzesz, powinny odzwierciedlać Twój motyw i dostosować się do pozostałych kolorów. Ten lekki papier doskonale nadaje się do akcentowania, a także może być użyty jako tło.

Możesz wybrać wzory, które jasno wyrażą tematykę Twojej pracy np. palmy na tropikalne wakacje lub balerinki na recital taneczny. Możesz także wybrać papier o abstrakcyjnym lub geometrycznym wzorze, który będzie odpowiedni dla różnych stron w twoim albumie.

Jeśli masz problemy z łączeniem i dopasowywaniem wzorów i kolorów, możesz kupić zestawy wzorzystego papieru.

Eksperymentuj z papierem przezroczystym

Oprócz korzystania z papieru jednolitego i ze wzorem, skraperzy używają również przezroczystych arkuszy papieru octanowego do swoich albumów. Taki papier może być całkowicie przezroczysty lub zawierać drukowany wzór. Możesz użyć tego papieru jako nakładki lub tła.

Aby album był spójny, kupiony papier przezroczysty powinien pasować do kartonu i papieru z deseniem wybranym dla projektu. Nie kupuj papieru przezroczystego, który nie jest związany z twoim tematem i / lub paletą kolorów.

Kupuj zestawy papierów

Sklepy scrapbookingowe zapewniają konsumentom niezliczoną ilość opcji. Jeśli masz problem z prawidłowym mieszaniem i dopasowywaniem wzorów, kolorów, a nawet rodzajów papieru, zdecyduj się na zakup wyselekcjonowanej paczki papieru. Każdy wzór i kolor został starannie dobrany w celu uzupełnienia innych opcji w pakiecie. Zestaw papieru da dobry punkt wyjścia.

Podsumowanie

Mamy nadzieję, że wskazówki zawarte w tym artykule, pomogą Ci w kolejnych zakupach. Jeżeli nie będziesz w stanie dobrać odpowiednich wzorów / tematyki, warto poradzić się obsługi. Polecamy sklep scrapbooking Scrap Shop, który jest prowadzony przez pasjonatów, zawsze gotowych pomóc w każdej kwestii związanej ze scrapbookingiem.

Opublikuj komentarz