×

Szara kuchnia w stylu skandynawskim

Szara kuchnia w stylu skandynawskim

Kuchnia jest sercem każdego domu i mieszkania. To miejsce w którym można przygotować posiłki, zjeść je, ale także spotkać się z innymi domownikami czy przyjąć odwiedzających nas gości. Ważne jest, aby przede wszystkim była ona praktyczna i funkcjonalna. Jednak warto zadbać także o jej stylową aranżację. Urządzenie szarej kuchni w stylu skandynawskim bez dwóch zdań okaże się strzałem w dziesiątkę.

Cechy stylu skandynawskiego

W dzisiejszych czasach styl skandynawski staje się jednym z najpopularniejszych trendów aranżacji wnętrz.

Wyróżnia się wieloma ciekawymi cechami, do których należą przede wszystkim:

– prostota, umiar i minimalizm,

– połączenie komfortu i elegancji,

– dominuje lekkość, a zbędne dodatki zostają wyeliminowane,

– nowoczesny design, łączący klasykę z innowacyjnością,

– przewaga delikatnych kolorów, wśród których królują odcienie szarości i bieli,

– naturalne materiały, takie jak cegła czy drewno,

– industrialne dodatki,

– wykorzystanie siły naturalnego światła, które optycznie powiększa przestrzeń

– sprawdza się nawet w małych pomieszczeniach,

– to użyteczność, praktyczność i wygoda.

Kuchenne meble w stylu skandynawskim

Bazą dla aranżacji kuchni w stylu skandynawskim są oczywiście meble. Dobrym rozwiązaniem jest w tym przypadku odnowienie starych, klasycznych mebli, które nadadzą niezwykłego charakteru temu miejscu. Warto przemalować je na typowe dla stylu skandynawskiego kolory takie jak biel i szarość. Jednak jeśli chcemy kupić nowe meble również powinniśmy wybierać wśród klasycznych zestawów, które stawiają na prostotę i funkcjonalność, a przy tym dostępne są w standardowych dla tego stylu barwach.

Styl skandynawski stawia również na ekologię i wykorzystywanie naturalnych materiałów. Nie dziwi więc to, że kuchenne meble mogą mieć elementy wykonane chociażby z różnego rodzaju drewna. Dzięki temu nowoczesność łączy się z tradycją. Takie połączenie stanowi także swego rodzaju przełamanie sterylności wynikającej z zastosowania tak delikatnych kolorów, a przy tym tworzy w kuchni przytulną atmosferę i sprawia, że po prostu chce się w niej przebywać.

Dodatki do kuchni w stylu skandynawskim

Metamorfoza zwykłego wnętrza i zamiana go w pomieszczenie urządzone w stylu skandynawskim wcale nie są takie trudne. Oprócz tych fundamentalnych zmian warto jednak pamiętać o niezbędnych dodatkach. Wśród nich kluczowe znaczenie powinno mieć oświetlenie kuchni. Mniejsze i większe lamy powinny dokładnie rozświetlać całą przestrzeń ciepłym światłem. Ważne jest także zamontowanie wielki okien, które będą świetnym źródłem naturalnego światła.

Surowość i nowoczesność takiego pomieszczenia może przełamać zadbanie o przytulne dodatki takie jak podkładki, serwetki, obrusy oraz firanki i zasłony. W ich przypadku można delikatnie zaszaleć z kolorami i ożywić kuchnię.
Kuchnia w stylu skandynawskim jest świetnym rozwiązaniem dla osób, które uwielbiają podążać za współczesnymi trendami. Taka aranżacja tego jakże ważnego pomieszczenia w każdym domu jest połączeniem funkcjonalności i nowoczesności. Projektując nową kuchnię warto więc rozważyć wybór stylu skandynawskiego.

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą kuchni na wymiar delfrom.pl

Opublikuj komentarz