×

W jakim stylu zaprojektować kuchnię?

W jakim stylu zaprojektować kuchnię?

Kuchnia to szczególne pomieszczenie w każdym domu. Nie bez powodu jest bardzo często nazywana jego sercem. Idealna kuchnia powinna łączyć w sobie wiele cech umożliwiających realizowanie wszystkich jej funkcji. Z jednej strony powinna być funkcjonalna oraz wygodna w użytkowaniu dla wszystkich domowników. Jednocześnie nic nie stoi na przeszkodzie, aby było to miejsce urządzone ze smakiem i w zgodzie z obowiązującymi trendami. Sprawdź jakie są najmodniejsze style, w których można zaprojektować kuchnię i zaaranżuj ją wedle swojego zamysłu!

Styl rustykalny

Kuchnia w stylu rustykalnym to klimatyczne oraz przytulne miejsce, z którym wiążą się same przyjemne skojarzenia. Jej wygląd przypomina wnętrze tradycyjnego, wiejskiego domku – nie dziwi więc fakt, że spotkać można tam meble, które specjalnie poddawane są postarzającym zabiegom. W takiej kuchni nie brakuje naturalnych, drewnianych elementów, stylowego kredensu z porcelanową zastawą, dużego stołu nakrytego kraciastym obrusem, na którym leży świeżo upieczone ciasto. Całość uzupełniają drobne dekoracje, koronkowe serwetki, czy też gustowne firanki.

Styl industrialny

Industrialna stylizacji kuchni powinna przywodzić na myśl wnętrza fabryk i magazynów. Taki niesztampowy efekt można osiągnąć dzięki dobraniu niebanalnych dodatków oraz zastosowaniu surowych materiałów. Dominuje więc metal i szkło, z którego wykonuje się wyposażenie kuchni – meble, urządzenia, zabudowę, jak również oświetlenie. W takiej kuchni na pewno nie znajdzie się miejsce na zbędne bibeloty, czy dekoracje, wszystko musi bowiem tworzyć ze sobą spójną całość.

Styl skandynawski

Cechy charakterystyczne takiego stylu są następujące: pastelowe barwy wśród których króluje biel, naturalne materiały, czy też jednolite i gładkie powierzchnie. Zasada jest jedna – ma być funkcjonalnie oraz prosto. Wnętrza w stylu skandynawskim są również bardzo dobrze oświetlone – zarówno światłem naturalnym, padającym z dużego okna, jak i sztucznym, którego źródłem są różnej wielkości lampy oświetlające całą kuchenną przestrzeń.

Styl nowoczesny

Kuchnia w stylu nowoczesnym wyposażona jest w wiele zaawansowanych technologicznie rozwiązań. Mają one w jak największym stopniu ułatwiać wykonywanie kuchennych prac, przygotowywanie potraw, jak i utrzymywanie porządku w tym pomieszczeniu. Typowe dla współczesnych kuchni jest stawianie na meble o jednolitej i gładkiej teksturze, które tworzą zwartą powierzchnię. W takiej kuchni nic nie pozostaje na widoku – wszystko jest schowane wewnątrz licznych szafek lub zabudowane. Bardzo częstym rozwiązaniem jest również aranżowanie kuchni otwartych, które łączy się na przykład z salonem lub jadalnią.

Styl minimalistyczny

Kuchnie w stylu minimalistycznym spotkać można w coraz większej liczbie polskich mieszkań. Szczególnie tych, których właściciele lubią podążać za obecnymi trendami. W takich kuchniach dominuje reguła, zgodnie z którą im mniej tym lepiej. Nie sposób więc znaleźć w takim pomieszczeniu nadmiernej ilości dodatków. Pierwsze, co rzuca się w oczy to jedynie meble znajdujące się w kuchni. Ich zawartość jest wyciągana na zewnątrz jedynie podczas użytkowania kuchni, a następnie chowana po skończonej pracy.

Styl glamour

Kuchnia w stylu glamour to pomysł dla odważnych osób. Bowiem pomieszczenie urządzone w takiej właśnie stylistyce na pewno będzie się wyróżniało na tle innych. Typowe dla takich aranżacji jest stonowanie kolorystyczne – stawia się w głównej mierze na biel oraz czerń, które przełamywane są złotymi lub srebrnymi wstawkami. Ciekawym uzupełnieniem kuchni w stylu glamour może być kryształowy żyrandol lub inne dodatki wykonane z tego materiału.

Styl pop-art

Taka kuchenna aranżacja to rozwiązanie dla osób ceniących sobie oryginalność i kreatywność. Wnętrze kuchni w stylu pop-art obfituje w mnogość wyrazistych kolorów, które często zestawiane są ze sobą na zasadzie kontrastu. Jedno jest pewne – taka kuchnia nie może zostać uznana za nudną. Pomieszczenie to staje się niepowtarzalne również dzięki wykorzystaniu motywów wywodzących się z kultury popularnej, współczesnej sztuki oraz nowoczesności. Podsumowanie Tworzysz nową kuchnię w mieszkaniu? A może stwierdziłeś, że dotychczasowy wygląd tego pomieszczenia w Twoim domu wymaga remontu i odświeżenia? Zapewne są to dla Ciebie impulsy do wyboru stylu, w jakim ma zostać zaprojektowane to miejsce. Powyższe inspiracje mogą więc okazać się niezwykle pomocne. Dzięki nim będziesz mógł stworzyć tradycyjną kuchnię, w nieco klasycznym wydaniu. Jeśli postanowisz nieco poeksperymentować możesz postawić na któreś z bardziej odważnych, wyrazistych i nowoczesnych rozwiązań. W zależności od tego, jaki układ ma Twoja kuchnia – zamknięty czy otwarty, możesz łączyć ze sobą różne trendy i dopasowywać wygląd tego pomieszczenia do stylizacji, w jakiej utrzymana jest reszta mieszkania. Pamiętaj jednak, że chęć podążania za obecną modą nie może przysłonić Ci tego co w kuchni najważniejsze – a więc jej komfortu, ergonomiczności i optymalnego wykorzystania całej dostępnej powierzchni. Zapraszamy do zapoznania się z ofertą kuchni na wymiar

Opublikuj komentarz