×

Ochrona przed szkodnikami – siatka na krety

Ochrona przed szkodnikami – siatka na krety

Każdy właściciel ogrodu pragnie, aby zielona przestrzeń, którą zarządza prezentowała się jak najlepiej. Szczególną opieką otacza się na przykład trawnik. Jeśli jest on równo przycięty i estetyczny, może stanowić prawdziwą wizytówkę podwórka. Jednak jego atrakcyjność wizualna może zostać zaburzona przez charakterystyczne kopczyki utworzone przez krety. Warto więc wiedzieć, jak powinna wyglądać skuteczna ochrona przed tymi szkodnikami. Ciekawym rozwiązaniem wydaje się być specjalistyczna siatka na krety. Sprawdź czy warto ją wykorzystać!

Dlaczego szkodniki to nieproszeni goście w naszym ogrodzie?

W naszym ogrodzie powinni przebywać tylko Ci goście, których sami tam zaprosimy. Dzięki temu można wypoczywać na świeżym powietrzu, w otoczeniu wspaniałej roślinności, zieleni i innych wytworów natury. Czas spędzony w taki właśnie sposób na pewno nie będzie czasem straconym. Jednak cały spokój i harmonia takiego relaksu może zostać zaburzona, gdy piękno wypielęgnowanego ogrodu zostaje zniszczone przez szkodniki. Do najpopularniejszych przedstawicieli należą tutaj znane wszystkim krety. Są to małe zwierzątka, jednak szkody, jakie mogą wyrządzić skutecznie potrafią zniszczyć wygląd nawet najpiękniejszego podwórka. Krety pracują głównie pod ziemią, jednak efekty ich działań są doskonale widoczne na powierzchni ziemi. Chyba wszyscy kojarzą charakterystyczne kopczyki, które na równym trawniku wyglądają po prostu brzydko. Żaden właściciel ogrodu nie chce, aby coś takiego pojawiło się na jego posiadłości. Warto więc podejmować odpowiednie działania prewencyjne w tym zakresie, jak również szybko reagować, gdy kopce kreta pojawią się na trawniku.

Siatka na krety – dlaczego warto ją zainstalować?

Jednak krety to nie tylko charakterystyczne kopczyki na trawniku. Szkodniki te, drożąc podziemne tunele, mogą również uszkadzać korzenie rośli, co może bezpośrednio prowadzić do ich niszczenia oraz usychania. Dlatego też już podczas aranżacji ogrodu warto mieć pod uwadze, że w przyszłości mogą się w nim pojawić szkodniki, ryjące tunele. Wystarczy tylko zaopatrzyć się w specjalną siatkę ochraniającą przeciw kretom. Kupić można ją w każdym sklepie, który w swojej ofercie ma wyposażenie ogrodowe. Jak przebiega jej montaż? To naprawdę nic trudnego! Na dobrą sprawę wszystko sprowadza się do wkopania siatki w ziemię. Na jaką głębokość? W przypadku ulokowania siatki pod trawnikiem powinno to być około dziesięć centymetrów, natomiast, jeśli sitaka ma znaleźć się pod kwiatowymi rabatami, to może być to nawet trzydzieści centymetrów. Tak zamontowana ochrona sprawia, że siatka staje się swego rodzaju barierą, która staje na drodze kretów. Podczas kopania tuneli szkodniki napotykają ją i nie mają jak poruszać się na przód. Dlatego też zawracają w inny miejsce i przez to nie wykopują kopczyków w naszym ogrodzie. Zamontowanie takiej siatki nie jest skomplikowanym zajęciem, jednak wymaga poświęcenia trochę czasu. Dlatego też prace te można wykonać na własną rękę, jak również przy pomocy specjalistycznej firmy, która w swojej ofercie ma montaż siatki na krety. Jednak bez względu na to jaką metodę się wybierze, zawsze trzeba pamiętać, aby zakupić siatkę wysokiej jakości. Dzięki temu ulokowana w ziemi przeszkoda dla kretów będzie przez długi czas wypełniała swoją rolę. Największymi zaletami sitaki na krety jest więc jej uniwersalność, niska cena, a przede wszystkim skuteczność. Siatka na krety w ogrodzie to gwarancja tego, że szkodniki się tam nie pojawią.

Jak jeszcze można chronić się przed szkodnikami?

Wspomniana powyżej siatka na krety jest jednym z najlepszych sposobów ochrony przed tymi szkodnikami. Głównie dlatego, że jest to działanie prewencyjne, które można wdrożyć jeszcze na etapie projektowania i zakładania ogrodu. Są jednak także inne sposoby, które skutecznie pozwalają odstraszyć krety. Ich istotą jest wykorzystywanie tego, czego krety najbardziej nie lubią. Sprawdzą się więc przedmioty, które hałasują lub nieprzyjemnie pachną. Do pierwszej grupy zalicza się specjalne urządzenia emitujące odstraszające dźwięki lub wibracje, puszki zawieszone na prętach – tak naprawdę sprawdzi się wszystko, co poruszane przez wiatr wydaje różne dźwięki. Ponadto krety nie lubią następujących zapachów: spleśniałej skórki cytrynowej, czosnku liści czarnego bzu lub bazylii. Wystarczy umiejscowić je w okolicach początkowego etapu korytarza wydrążonego przez kreta.

Podsumowanie

Marzysz o pięknym ogrodzie? Żeby Twoje pragnienie stało się rzeczywistością, musisz zadbać o jego odpowiednią pielęgnację. Ponadto nie możesz dopuścić, żeby w ziemi zamieszkali jacyś nieproszeni goście. Różnego typu szkodniki mogą skutecznie zakłócić radość z wypoczynku na podwórku. Szczególnie nieprzyjemne są skutki działań kretów. Warto więc wiedzieć, że jest wiele metod, których zastosowanie pozwala wyprosić je z ogrodu. Coraz popularniejsze jest chociażby wykorzystywanie siatki na krety. Zamontuj ją w Twoim ogrodzie i przekonaj się o skuteczności tego sposobu ochrony przed szkodnikami.

Opublikuj komentarz