×

Dla kogo przeznaczone są ubrania UV?

Dla kogo przeznaczone są ubrania UV?

Perspektywa zbliżających się wakacji i nadchodzącego urlopu zawsze napełnia nas optymizmem. Cieszymy się na te słoneczne, piękne dni spędzone na odpoczynku i ładowaniu baterii. Potrafimy sobie wyobrażać tę piękną lazurową wodę i gorący, złocisty piasek oraz nas i naszych najbliższych z szerokimi uśmiechami. Niejednokrotnie wyruszamy z postanowieniem, że wrócimy z piękną, złocistą opalenizną. Warto w tym wszystkim  nie zapominać o naszym bezpieczeństwie i o tym, że słońce nie tylko jest dobrodziejstwem, które potrafi pomóc w dostarczeniu witaminy D3 do organizmu, ale stanowi zagrożenie, ponieważ wysyła szkodliwe promieniowanie, które stanowi duże zagrożenie dla naszego zdrowia. Powoduje nie tylko oparzenia słoneczne ale również może prowadzić do poważnych chorób skóry i oczu, z groźnymi nowotworami włącznie. A jak wiadomo czerniaki, bo o nich mowa, są trudne w leczeniu. Cała ta wiedza pozwoliła stworzyć wiele środków zapobiegawczych, które chronią przed szkodliwymi promieniami słonecznymi, dzięki czemu możemy spokojnie cieszyć się słońcem, plażą i wakacjami. Szczególnie, że naukowcy ciągle pracują nad ulepszaniem znanych środków ochronnych, ale również nad stworzeniem nowych, ulepszonych i innowacyjnych.

W jaki sposób chronić się przed szkodliwymi promieniami słonecznymi?

Już w dzieciństwie rodzice przekazują swoim dzieciom wiedzę, jak chronić się przed słońcem. Zacznijmy od takich najprostszych, jak po prostu unikanie słońca, szczególnie w czasie jego największej aktywności, ochrona głowy w postaci czapek, kapeluszy, chustek, zakładanie przewiewnych ubrań, dzięki którym skóra będzie mogła oddychać, a na nieosłoniętą skórę stosowanie kremów z filtrem UV. Poza tym jest ogromnie ważne odpowiednie nawodnienie organizmu. Nawyk picia wody, szczególnie w upalne dni pozwoli uniknąć omdleń i osłabienia, bardzo niebezpiecznych szczególnie dla dzieci i osób starszych. W ostatnich czasach na rynku pojawiła się nowość, dzięki której ochrona przed szkodliwymi promieniami słonecznymi stała się jeszcze bardziej skuteczna. Mowa tutaj o ubraniach UV. Można się zastanawiać, czy to nie jest chwyt marketingowy, który podsuwa nam kolejną wspaniałą rzecz do kupienia. Warto zapoznać się z tego typu produktem. Materiały, które są wykorzystywane do szycia tego typu ubrań zawierają surowiec, który skutecznie odbija promienie słoneczne, nie pozwalając, żeby promienie UV przedostawały się głębiej i były absorbowane przez skórę. Dodatkowa zdolność tego rodzaju materiałów to hamowanie rozwoju mikroorganizmów. Ważną informacją dla alergików jest również fakt, że nie powodują uczuleń, są przewiewne, lekkie i szybkoschnące. Ciekawostką jest fakt, że do ich stworzenia przyczynili się polscy naukowcy z Łodzi i Poznania. Możemy być dumni, że Polacy mają osiągnięcia, które ułatwiają codzienność i dodatkowo chronią zdrowie naszej skóry w słoneczne dni.

Kto najbardziej potrzebuje ubrań UV?

Wydawać by się mogło, że odpowiedź na to pytanie jest oczywista, znaczy wszyscy. Jednak gdybyśmy mieli wybierać dla kogo te ubrania najbardziej się przydadzą na pewno wskazalibyśmy dzieci i osoby starsze, ponieważ to dla nich szczególnie ważna jest ochrona. Całe szczęście firmy zajmujące się produkcją ubrań UV wychodzą naprzeciw takim oczekiwaniom i mają bogatą ofertę zarówno dla dzieci, jak i osób dorosłych. Nie ma się co martwić, że nie znajdziemy niczego dla siebie. Producenci zadbali nie tylko o ochronę, ale idą z najnowszymi trendami, dzięki czemu ubrania takie są modne, wygodne i ładne. Znajdziemy tutaj zarówno strój kąpielowy uv, jak i koszulki, spodenki, sukienki a nawet kapelusze i okulary. Wszystko po to, żebyśmy nie tylko czuli się komfortowo, ale również, żebyśmy razem z naszymi rodzinami mogli bezpiecznie korzystać z pięknej, wakacyjnej pogody.

Podsumowanie.

Długo oczekiwany wyjazd wakacyjny na pewno będzie udany, jeśli poza atrakcjami i chwilami relaksu zapewnimy sobie i naszym najbliższym bezpieczeństwo. Nie można tutaj również zapomnieć o ochronie przeciw szkodliwymi promieniami słonecznym. Od nas zależy czy sięgniemy po stare, sprawdzone metody w postaci kremów, czy może spróbujemy nowości, takich jak ubrania UV, a może będziemy stosować jedno i drugie. W połączeniu ze zdrowym rozsądkiem i umiarkowaną ekspozycją, na pewno w pełni będziemy mogli cieszyć się słoneczną pogodą, plażą i wrócimy z dużą dawką wit D3, a nie poparzeniami słonecznymi.

Opublikuj komentarz